W Polsce kończy się czas satrapów typu Mugabe czy KIM IR SENÓW

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

W tym tygodniu   PAD podpisał ustawę o zmianach w Kodeksie Wyborczych. Najważniejsze zmiany to wydłużenie kadencji  w samorządach do 5 lat oraz dwukadencyjność ( po 5 lat) wójtów , burmistrzów, prezydentów, w samorządach.

Co do tego ma Mugabe czy rodzina KIM IR SENÓW ? Ano to, że taki Mugabe w Zimbabwe rządził od 1987 r do ubiegło roku tym państwem. A tam też odbywały się wybory.

Prawie tyle lat rządzi Sopotem prezydent Karnowski, w latach  1990-1997 jako wiceprezydent a od 1997 do chwili obecnej jako prezydent Sopotu , czyli prawie 27 lat.

Inny satrapa Paweł Adamowicz z Gdańska rządzi miastem od 1998 roku czyli 20 lat. Prezydent Majchrowski rządzi od 2002 r. czyli 16 lat.

Rodzina KIM IR SENÓW rządzi w Korei Pół prawie od 70 lat  robiąc z tego państwa prywatny folwark, takimi folwarkami były i są miasta w Polsce  wymienione przeze mnie.

Ktoś może powiedzieć , że były wybory w tych miastach , tak to prawda, ale po drugich kadencjach ci panowie tak się okopali na swoich stanowiskach, że pomimo wyborów zostawali  raz za razem wybierani.

Mając za sobą lokalną prasę, do obsadzenia setki stanowisk, cały aparat propagandy pracujący na tych panów a do tego skłonność wyborców do niezmieniania swoich lokalnych przywódców  w myśl niepisanej zasady i rozumowaniu wielu wyborców ( te już nakradł to mu wystarczy, inny  przyjdzie i na nowo się zacznie), spowodowało takie a nie inne wybory głosujących.

Stąd zmiana kodeksu wyborczego i ustawowa dwukadencyjność, jest jak najbardziej słuszna  z korzyścią dla mieszkańców.

http://fakty.interia.pl/polska/news-zmiany-w-kodeksie-wyborczym-prezydent-podpisal-nowelizacje,nId,2509048

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)