Tusk zabiega o etat, ale przedtem rozbroił Polskę

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Ustawowy zapis o przeznaczeniu 1,95 % PKB na obronę narodową - nie był przestrzegany w żadnym roku rządu premiera Tuska; w ciagu 6 lat 2008 - 2013 łączne uszczuplenie budżetu MON wyniosło ponad 11 mld. zł. Ponadto np w roku 2013 budzet MON wg ustawy budżetowej wynosił 31,170 785 mld. zł. a wg obowiazujacego wskaźnika powinien mieć wartość 31,897 mld. zł. Ostatecznie w tym 2013 r. MON wydał poniżej 28 mld. zł.

Nasze wydatki na obronę, to ok 300 dol. na jednego mieszkańca, średnia w NATO, to ok. 1000 dol. a w US - ponad 1800 dol. na obywatela. Tymczasem wiadomo o wielkich i narastajacych niedomogach naszej armii; jest zbyt mało nowoczesnych samolotów, całkowity brak obrony przeciwrakietowej, flotylla śmigłowców, to przestarzałe wiropłaty prod, radzieckiej. Marynarka Wojenna ma na wyposażeniu okręty o kończacych się resursach, luka w gotowosci bojowej jest nie do unikniecia (zakup i wdrożenie do służby nowych okrętów, to proces kilkuletni). Polska armia wraz z uzawodowieniem zlikwidowała system szkolenia rezerw, które z natury rzeczy systematycznie się kończą.

Dobitnym przykładem podejscia tego rządu do kwestii unowocześnienia armii jest historia narodowego programu śmigłowcowego,którego koncepcja narodziła się ponad 10 lat temu - na temat przetargu na bojowe śmigłowce podawane są od ponad dwóch lat informacje, iż już lada moment rozpocznie sie przetargowa procedura - początkowo na 26, później na 70 maszyn. Wg ostatnich doniesień prowadzenie przetargu jest opóżnione - aktualny harmonogram mówi o złożeniu ofert w III kwartale br., podpisaniu umowy na poczatku r.2015, a pierwsze dostawy mają być na przełomie lat 2016/2017. Bardziej oddawałoby rzeczywistość rzymskie porzekadło: "Ad Kalendas Graecas".

Takie podejscie do spraw naszej obronności, to oczywiście żaden przypadek - to świadoma polityka premiera, który na wstępie swoich rządów storpedował budowę tarczy antyrakietowej, później wyraził się, iż silna armia jest nam niepotrzebna, bo nikt nie zagraża naszym granicom. Przypomina to przemowę hetmana Ksawerego Branickiego na Sejmie Czteroletnim, który był wrogiem zaciężnej armii (w tym czasie przyszli zaborcy mieli milionowe zawodowe armie).

Odpowiedzmy sobie wszyscy na pytanie, czy Polsce potrzebny jest premier, który uprawia politykę niezgodną z polską racją stanu - przyjaźni sie z Władymirem działajacym wyraźnie przez cały czas przeciwko Polsce; w imie tej przyjaźni - oddaje w ręce Rosji najważniejsze w dziejach Polski śledztwo, wstrzymuje na 3 lata budowę gazoportu w Świnoujściu, by podpisać (Pawlak) haniebny kontrakt gazowy. Ponadto, premier Tusk jednoosobowo podejmuje decyzję i podpisuje katastrofalny dla Polski pakiet energetyczno-klimatyczny - po to tylko, by zaliczyć klepnięcie w plecy przez prez. Sarkozy'ego. Analizujac prowadzoną politykę i aktywność Tuska, trudno się oprzeć wrażeniu, iż była ona podporządkowana całkowicie mirażowi osobistej kariery w strukturach UE oraz utrzymaniu sie za wszelką cenę przy władzy. Interes państwa i problemy Polaków w hierarchi ważnych spraw u premiera Tuska zajmowały dalsze miejsca. Wyraził się przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej, iż będzie to być może najważniejsze wydarzenie w historii Polski.

Rada naukowa uniwersytetu, który przyznał mu tytuł magistra historii powinna sie poważnie zastanowić nad odebraniem mu tego dyplomu.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:15)

Komentarze

swoje parchate lapy niemal wszyscy z okraglego stolu.Oczywsicie Tusk Komoruski Walesa Stolcman przoduja w tej zdradzie narodowej.

Oni sa odpowiedzialni za zniszczenie obronnosci Polski na ladzie,na wodzie i w powietrzu,jest pewne ze dzlalali pod dyktando obcych sil.

Komoruski chandlowal bronia i na tym sie dorobil juz we wczesnych latach 90tych to WSIok pierwszej klasy, stad te stanowsiko.

Ta zydopostPRLowska banda polozyla na lopatki caly przemysl militarny,a nasze intratne kontrakty dzieki tym wymienionym zdrajcom przejely inne znane nam panstwa.

Wlasnie miedzy inymi za te posuniecia reprezentantow Polski Komorus jest preziem a inni jezdzili po uniwersytetach odbierac lapowki w postaci zaplaty za niby wyklady.

W tej chwili na swiecie na wolnym rynku jest pelno broni polskiej niurzywanej wprost z magazynow, broni ktora moglaby posluzyc Polakom w razie potrzeby obrony kraju.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1432689

większą część PKB na potrzeby modernizacji armii, to przecież miałby mniej pieniędzy na własne potrzeby. Widać, że silna polska armia nie leży w sferze zainteresowania obecnego rządu i analogia do retoryki Branickiego jest zupełnie na miejscu. Oczywistą sprawą jest, że kraj bez dobrze wyposażonej i wyszkolonej armii nie jest poważnie traktowany przez innych. Widocznie o to chodzi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1432693

Juz dawno powinnismy zauwazyc ze te nasze lokaje bardziej merdaja przed obcymi niz przed tymi co ich karmia na nas warcza i gryza reke ktora ich zywi ze wzgledu na powstale towarzystwo opieki nad zwierzetami nie mozemy ich skarcic chociaz zarzad tego towarzystwa jest daleko, jedno na wschodzie drugie na zachodzie te wredne burasy jak chca zrec  to nadstawiaja mordy na zachod jesli ich wszy gryza po drapanko wystawiaja grzbiet na wschod i jedni i drudzy nie zaluja im pieszczot bo takich wiernych burasow nie czesto mozna sobie wychowac mimo ze podloze nadal nie wyschlo! i jesli sie w pore nie obudzimy to pies nam morde lizal. A psa nazwe tyko dlatego komorowski bo go wytresuje tak jak Putin wytresowal naszego niby komora!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1432701

Uwazam , ze zaden pies nie zasluzyl na taka obelge .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1432771

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 nazwac Morus i wolac z angielska com Morus, do nogi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1432774

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1432859