Poznaj Swój Kraj

Obrazek użytkownika Jacyl
Kultura

Dzisiaj trochę z innej beczki. Większość z Nas na tym forum jest osobami dla których Polska znaczy bardzo wiele. Bardzo wiele znaczy także dla redakcji i czytelników miesięcznika "Poznaj Swój Kraj" (http://psk.amos.waw.pl/).
Aby nie być gołosłownym zacytuję kawałek artykułu redaktora naczelnego z ostatniego numeru:
"Uśmiech nie schodzi z twarzy premiera. Zadowolony jest cały rząd. Z uśmiechem - bo tak podpowiadają specjaliści od wizerunku i promocji - wygrano wybory, składając dziesiątki niezrealizowanych obietnic. Z takim samym zadowoleniem przez długie miesiące ekipa rządząca wmawia nam, że kryzysu u nas nie ma - i nie będzie. Ostatnio z radością na twarzy Donald Tusk obieścił na forum sejmowym, że Polska najlepiej w Europie radzi sobie z kryzysem. Powtórzyły to zaraz z wielką wrzawą niemal wszytkie polskie media. One też nie powiedziały wcale, że tego samego dnia na konferencji prasowej GUS ogłosił, że kolejne półtora tysiąca firm zredukowało miejsca pracy, że rynek bezrobotnych powiększa się o 35 tysięcy zwalnianych,że najbliższe trzy miesiące przyniosą następne redukcje szacowane na 60-70 tysięcy osób. Ale to nie koniec blefowania rządu.
Przez kilka miesięcy premier i jego minister finansów z uśmiechem wmawiali nam, że deficyt budżetowy państwa jest znikomy, że uporamy się z nim bez problemów. (...) Kilka dni po debacie sejmowej na temat podniesienia deficytu do 35 mld zł, gruchnęła wiadomość o braku pokrycia tegorocznych potrzeb ZUS o ponad 8 mld zł. Ale to przecież nie koniec zobowiązań finansowych pominiętych przez uśmiechniętą ekipę rządową. Specjaliści od finansów państwa spoza Kręgów Platformy Obywatelskiej mówią wprost o deficycie budżetu państwa w kwocie 70-75 mld. zł. oraz o pogarszającej się perspektywie gospodarczej kraju."
Dlaczego piszę o tym miesięczniku? Z kilku bardzo ważnych powodów:
1. Jest to jedna z ostatnich niezaangażowanych politycznie gazet która jest gazetą w 100% Polska i przedstawia postawę miłości do Ojczyzny.
2. Ma niestety problemy finansowe związane z zapomnieniem jej przez obywateli i małą sprzedażą. Jako gazeta nie będąca w żadnym z obcych imperiów medialnych nie ma takiej siły przebicia się do świadomości Rodaków. Dlatego też uważam za swój obowiązek poinformować Was o istnieniu takiej gazety i proszę Was o jej kupowanie.
Każde zwiększenie sprzedaży tej gazety zwiększa szansę na przetrwanie jej na rynku. Jest to ważne z powodu chociażby możliwości docierania gazety o przyrodzie, historii Naszej Ojczyzny do ludzi młodych. Oni często nie chcą czytać gazet politycznych, ponieważ pokutuje wśród nich pogląd ukuty przez całe 20 lat istnienia "PRL-u bis" że prawicowość jest "be, fe, ochyda". A w ten sposób uczą się miłości do Ojczyzny, uczą się piękna naszego kraju, jego historii. Dzięki temu za lat 10, 20 będziemy mieli więcej ludzi kochających ten Kraj.
Ja osobiście zaprenumerowałem PSK dla siebie i dla szkoły podstawowej do której chodzi moja córka.
Pomyślcie i kupcie przynajmniej jeden raz.
Polecam z ostatniego numeru artykuły:
1. Z cyklu - Śladami Józefa Piłsudskiego "Z wizytą w Sulejówku"
2. "Wczoraj i dziś Nasielska"
3. z cyklu - Na rubieżach wchodnich "W gnieździe "Czeremszyny""
czy też cykle: Skarby utacone i Zamki polskie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

dzieki za nia.Nigdy nie czytalem.Ja apeluje rowniez o kupowanie Naszego Dziennika,z tych samych powodow.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pat

#26014