Awantura o Wiedeń

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Kultura

Film „Bitwa pod Wiedniem” wywołał niesamowitą fale krytyki tego „dzieła” jeszcze przed oficjalną premierą kilka zwiastunów sugerowało, że raczej nie będzie to wielki film na jaki czekaliśmy.

To, że film krytykowany jest ze wszystkich stron, świadczy wręcz, że jest raczej zły. Pisze „raczej zły” bo sam go jeszcze nie widziałem, ale zwiastun sprawił, że od razu miałem wrażenie że będzie to tania produkcja mimo wysokiego jak na polskie warunki budżetu.

W Polsce próbuje się ten film sprzedać jako superprodukcje i w tym chyba tkwi największy problem i powoduje ataki na ten film. Polski Instytut Filmowy i KGHM zainwestowały w ten film ( a może raczej dały pieniądze na część jego budżetu) i stąd huczna nazwa koprodukcja.

We Włoszech film ten będzie pokazywany w dwóch częściach w jednej z telewizji, a zatem to już mówi, że mamy do czynienia z filmem tanim, wyprodukowanym dla telewizji, tylko znowu nas Polaków chce się oszukać i ściągnąć do kin.

Szkoda, że sami nie potrafimy zrobić filmu o „wiktorii wiedeńskiej” powstał prawdopodobnie bubel i to chyba najbardziej boli, cóż zatem.

Panowie scenarzyści, reżyserowie jest wciąż szansa bo coś gorszego chyba już nie wyprodukujecie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Miałem okazję zobaczyć Zwiastun w kinie. Jeśli ktoś robi tej produkcji taką reklamę jak ą miałem okazję zaobserwować to ten film jest MEGA KLAPĄ !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297992

i inne postPRLoskiwch jewrejskokomuszych sluzb glowne scieki medialne.
Ta walka jest nie karalna- chodzi o bojkot, to nie PRL gdzie podstawiano autobusy pod zaklady czy szkoly i robiono
sztuczny tlum,pokazywany pozniej w kronice czy dzienniku.
Zreszta bojkot powinien byc wyrazny i glosny stosowany na wielu plaszczyznach.
Nie kupuje ksiazek wiadomych autorow i glosno wypowiadam swoja opinie na ich temat nie chodze do teatru na wiadomych aktorow czy rezyserow,o ktorych przeszlosci glosno mowie.
Nie kupuje towarow reklamowanych w TVN itd.
Bojkotu i opini nikt nam nie zabroni.
Trzeba tylko solidarnosci ludzkiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298052

w krytyce czegoś czego nie widziałem. Być może jest to knot, ale chóralne mieszanie go z błotem w sytuacji gdy jednym z głównych zarzutów jest "antyislamskość" brzmi dla mnie równie podejrzanie jak kolejna demonstracja poprawności politycznej. Pamiętam wypowiedzi na temat książki "SB a Lech Wałęsa" odsądzające autorów od czci i wiary. Potem okazało się że książka relacjonuje obiektywnie prawdę, a "argumenty" krytyki wyssane były z palca. Nie twierdzę że film jest dobry bo go nie znam. Wiem też że produkcje historyczne zawsze będą relacjami jednostronnymi. Ale czy Europa nie ma już prawa do włąsnego poglądu na historię? W końcu to Kara Mustafa znalazł się pod Wiedniem, a nie Sobieski pod Istambułem. Skąd on tam się wziął? Chciał się zatrudnić?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298060

//Skąd on tam się wziął? Chciał się zatrudnić?//

No, jak to, po co? Przecież to był wizjoner biznesowy. Chciał otworzyć sieć całodobowych kebabów, z głównym lokalem na Hoffburgu.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#298064